Ejerlederens mange kasketter
MEDLEMSKURSUS
torsdag d. 26. november 2026
08:00 - 11:00
Tilmeldingsfrist:
fredag d. 20. november 2026 10:00
Gratis for erhvervsrådets medlemmer/ Kr. 895 for ikke-medlemmer
Erhvervsrådet Herning & Ikast-Brande
Birk Centerpark 40
7400 Herning
Som ejerleder skal du det ene øjeblik være den motiverende leder for derefter at have fuld fokus på virksomhedens vigtigste kunder. Det er også dig, der skal udvikle forretningen – og så har du hænderne dybt nede i regnskabet.
De mange kasketter kan godt få dit fokus til at flakke, og det kan nogle gange være en udfordring – både for dig og for virksomheden.
På dette kursus bliver du skarpere til at prioritere din tid, så du skaber en mere bæredygtig forretning.
Du er langt fra alene. Der er mange ejerledere, der har det på samme måde. Det vil du opleve i løbet af kurset, og du bliver inspireret til at komme godt videre.
Kursets underviser: Simon Lauridsen er indehaver af Humano og har rådgivet en lang række ejerledere til at skabe en mere bæredygtig virksomhed. Han er ekspert i skræddersyet ledelsesrådgivning.
Vær opmærksom på:
Der er maksimalt plads til 2 deltagere pr. virksomhed.
Ved udeblivelse uden afbud senest 2 hverdage før arrangementets afholdelse opkræves et no-show-gebyr på 395 kr.
Evt. fotos fra arrangementet kan blive brugt i vores markedsføringsmateriale og på vores digitale platforme. De registrerede oplysninger bruges til navneskilte, deltagerlister mv. Deltagerlisten bliver gemt i vores database til intern statistik.
Kontakt